15. júna 2024
Financie Odporúčané

Potrebujte rýchlo peniaze? Pôžička online a trochu inak

pôžička online

Ocitli ste sa v situácii, kedy vám už vaše úspory nepostačujú? Určite uvažujete nad tým, kde a ako si chýbajúce finančné prostriedky čo najskôr zaobstarať. Rýchla pôžička online už dnes nie je problém. Môžete pritom využiť štandardné bankové produkty. Tu vás však pravdepodobne čaká zdĺhavejšie vybavovanie a najmä tvrdšie podmienky. Rovnako tak, sú tu nebankové pôžičky, ktoré vás ale zase môžu prekvapiť svojim vysokým úrokom.

Chceli by sme vám preto predstaviť dve alternatívne možnosti požičania peňazí, ktoré sú na prvý pohľad niečim novým. Po prečítaní tohto článku zrejme uznáte, že sú v podstate prirodzené a ľudmi od nepamäti využívané, samozrejme nie ako je tomu teraz, kedy ich vybavíte online.


1. Rýchle pôžičky formou aukcie

aukcie

Princíp týchto pôžičiek je postavený na tom, že na jednej strane existujú ľudia, ktorí majú voľné finančné prostriedky a ich požičaním iným ich chcú zhodnotiť. Na druhej strane sú zasa tí, ktorí z nejakého dôvodu tieto peniaze aktuálne potrebujú. Medzi nimi stojí aukčný systém, ktorý dáva tomu celému akýsi poriadok.

Jedným z takýchto nástrojov je PORT System, ktorý vám dokáže sprostredkovať pôžičku momentálne vo výške od 50 do 500 EUR . Je to teda vhodná možnosť ako prísť k peniazom, ak napr. zvažujete kúpu nejakého elektrospotrebiča, chcete si zaplatiť dovolenku, alebo len jednoducho potrebujete finančne preklenúť ťažšie obdobie. Účel využitia týchto peňazí je len na vás, nikto sa vás na to pýtať nebude. Pre schválenie pôžičky dokonca nie je potrebné ani dokladovať svoj príjem.

Ako postupovať?

Najskôr je potrebné svoju žiadosť o pôžičku zaregistrovať a to buď tu, prostredníctvom formulára nižšie, alebo tak môžete urobiť priamo na stránke PORT System.

Následne vám vytvoria užívateľský profil, kde svoju žiadosť dokončíte. V užívateľskom konte budete mať aj potrebnú dokumentáciu (napr. zmluvy o pôžičkách), informácie k prevodom peňazí a môžete ho využívať aj pri ďalších prípadných pôžičkách v budúcnosti.

Nespornou výhodou tohto spôsobu požičiavania peňazí je rýchlosť vybavenia pôžičky. Nevýhodou je, že okrem úroku, na ktorého výšku vplýva hodnota pôžičky a doba splácania, platíte aj tzv. aukčný poplatok. Nejde však o žiadnu skrytú sumu. O jeho výške budete upovedomení vopred a sami rozhodnete, či je pre vás pôžička za daných podmienok zaujímavá alebo nie.


2. Pôžička online zo záložne? To nie je vtip

záložňa

Princíp fungovania záložní asi nie je potrebné dvakrát vysvetľovať. Vyberiete sa do najbližšej záložne, dáte tam do zálohu nejaký hodnotný predmet a na oplátku vám bude poskytnutá finančná hotovosť. V prípade, že pôžičku vrátite, záloh si zoberiete späť, ale ak nie, tak ostáva záložni, ktorá ho tým pádom môže speňažiť.

Teraz si predstavte, že nemusíte nikam chodiť, že toto všetko vybavíte z domu. Takúto službu poskytuje online záložňa Založ.ma, kde za založenie svojich cenností získate pôžičku. O aké cennosti sa jedná? Založiť môžete zlato a zlaté šperky (pričom cena zlata sa ohodnocuje podľa aktuálnych denných kurzov), ďalej šperky zo striebra a iné strieborné predmety, platinu a predmety z nej.

Ako to funguje?

  1. Vyplníte registračný formulár, kde pripojíte aj fotografiu svojej cennosti na predschválenie.
  2. Kuriér, ktorého za vami pošlú (vy neplatíte), vaše cennosti prevezme a odnesie do záložne.
  3. Vaše cennosti ocenia špecialisti a na vašom užívateľskom konte vám navrhnú cenu, s ktorou môžete ale nemusíte súhlasiť.
  4. V prípade, že pre vás budú tieto podmienky prijateľné, bude vám poskytnutá pôžička online. Ak sa však rozhodnete inak, predmety vám budú zaslané späť.

Je ešte potrebné dodať, že cennosti sú počas prepravy a uskladnenia poistené a bezpečne uložené v trezoroch.

Tento spôsob získania pôžičky má niekoľko výhod:

  • je rýchly, bez zbytočného papierovania
  • pri nesplácaní vám nehrozia pokuty a exekúcie, alebo zápis do registra dlžníkov
  • máte zabezpečenú diskrétnosť a veľkú mieru anonymity

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *