15. júna 2024
Odporúčané Voľný čas

Najobľúbenejšie stavebnice LEGO v roku 2020

LEGO

Tak fanúšikovia “skladačiek” LEGO, čo myslíte, ktoré stavebnice sú v roku 2020 najobľúbenejšie? Možno vás prekvapí, že sú medzi nimi najmä tematické záležitosti, ktoré majú svoj základ v populárnych filmoch. Nechýbajú však ani stavebnice LEGO City či LEGO Technic. Pripravili sme malý prehľad.

LEGO Star Wars™ 75257 Millennium Falcon™

LEGO Star Wars

Celá séria Star Wars™ patrí medzi najžiadanejšie produkty od firmy LEGO. Je to dané najmä úspešnosťou filmovej sci-fi ságy Hviezdne vojny. Napriek tomu, že posledná epizóda vyšla v roku 2019 pod názvom Episode IX – The Rise of Skywalker, na popularite LEGO série Star Wars™ to vôbec neubralo. Navyše je už známe, že sa pracuje na nových filmových projektoch Hviezdnych vojen, takže možno predpokladať, že tento záujem neopadne a séria LEGO Star Wars ™ bude prinášať stále nové modely.

Stavebnica LEGO Star Wars ™ 75257 Millennium Falcon™ umožňuje postaviť zmenšeninu hviezdnej lodi, na ktorej sa vo filmoch preháňal Han Solo a jeho priateľ Chewbacca. Obsahuje 1353 dielov a je určená pre deti od 9 rokov (a áno, pokojne aj pre odrastených veľkých chlapcov). Pri hre poskytne veľa zábavy pre malých cestovateľov galaxiami. Je tiež možné, že v budúcnosti sa práve tento model stane aj zaujímavým zberateľským artiklom.

Dostupnosť v slovenských internetových obchodoch:

*Ceny sú aktuálne k 28.10.2020


LEGO Harry Potter™ 75969 Astronomická veža v Rokforte

Lego Harry Potter

LEGO Harry Potter™ je Lego téma založená na filmoch série Harry Potter. Lego modely dôležitých scén, vozidiel a postáv boli vyrobené pre prvých šesť filmov a všetky vydané knihy.

Sada LEGO Harry Potter™ 75969 Astronomická veža v Rokforte odkazuje na knihu a film Harry Potter a Polovičný princ a predstavuje učebňu a kanceláriu Horace Slughorna a ďalšie magické miestností. V balení sa nachádzajú minifigúrky obľúbených filmových postáv: Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley, Draco Malfoy, Neville Longbottom, Luna Lovegood, Lavender Brown a Horace Slughorn. Práve množstvo postáv a vernosť scény zabezpečuje dlhodobú hrateľnosť a zábavu. Model je určený pre malých kúzelníkov a kúzelníčky vo veku od 9 rokov a obsahuje 971 dielikov.

Dostupnosť v slovenských internetových obchodoch:

*Ceny sú aktuálne k 28.10.2020


LEGO City 60216 Hasiči v centre mesta

LEGO City 60216 Hasiči v centre mesta

Séria LEGO City neustále prináša niečo nové. Dlhodobo sú v nej najobľúbenejšie modely s tématikou hasičov alebo policajtov. Už tradične prichádzajú stále prepracovanejšie sady, ktoré sú dopĺňané o nové prvky. Vytvárajú priestor pre dobrodružstvá a akčné scény s množstvom variácií.

Sada LEGO City 60216 Hasiči v centre mesta obsahuje 963 dielikov a je určená pre deti od 6 rokov. Okrem horiacej budovy, ktorú treba stoj čo stoj zachrániť, je tu po zložení aj parádne hasičské auto s rebríkom, samostatne stojaci žeriav s otočným ramenom a funkčným navijakom, hasičský vrtuľník s otváracím kokpitom, motorka a 7 minifigúrok.

Dostupnosť v slovenských internetových obchodoch:

*Ceny sú aktuálne k 28.10.2020


LEGO Disney Princess 41167 Kráľovstvo Arendelle

LEGO Disney Princess 41167 Kráľovstvo Arendelle

Kolekcia LEGO Disney Princess je samozrejme priamo určená pre naše malé princezné.

Stavebnica LEGO Disney Princess 41167 Kráľovstvo Arendelle je motivovaná filmom Frozen II (Ľadové kráľovstvo 2). Je vhodná pre deti od 5 rokov. Pozostáva z 521 dielikov a obsahuje aj minifigúrky Elsy, Anny a Kristoffa. Obsahuje 3-poschodový hrad s trónnou miestnosťou, spálňou a podkrovím, pekársky stánok, stánok obchodníkov s rybami, s malým prístavom a veslársky čln s veslami. Malé slečny si pri hraní môžu pripomenúť scény z filmu a naplno rozvíjať svoju kreativitu.

Dostupnosť v slovenských internetových obchodoch:

*Ceny sú aktuálne k 28.10.2020


LEGO Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37

LEGO Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37

Teraz niečo pre skutočných fajnšmekrov – LEGO Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37. Tieto stavebnice LEGO obsahujú 3696 súčiastok a sú určené pre vekovú kategóriu nad 18 rokov, čo je pochopiteľné vzhľadom na náročnosť.

Po dostavaní si vytvoríte repliku skutočného vozidla Lamborghini Sián FKP 37 a to s takými detailami ako motor, prevodovka, odpruženie či riadenie. Mohlo by sa teda zdať, že tento set je určený priamo pre automechanikov, ale nie je tomu tak, je obľúbený najmä pre svoju prepracovanosť a jedná sa tiež o zberateľský kúsok.

Dostupnosť v slovenských internetových obchodoch:

*Ceny sú aktuálne k 28.10.2020

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *