22. apríla 2024
Odporúčané Voľný čas

Hračky Bruder – viac ako dokonalé modely vozidiel

Jedinečné a nezameniteľné. Aj tak by sa dali nazvať produkty nemeckej firmy Bruder. Spoločnosť vznikla už v roku 1926, ale až postupne sa prepracovala k výrobe takmer autentických plastových modelov vozidiel v mierke 1:16. Je zrejmé, že hračky Bruder sú určené predovšetkým pre chlapcov, ale pozvoľna sa stávajú aj zaujímavým zberateľským artiklom. Bruder každoročne prichádza s novými produktami, i keď hlavnú úlohu v predaji hrajú osvedčené modely traktorov, hasičských a smetiarskych vozidiel. Na rozdiel napr. od hračiek LEGO neposkytnú hračky Bruder rozptýlenie pri stavbe modelov samotných, ale vernosť ich vyhotovenia očarí všetkých malých fanúšikov vecičiek na kolesách. S týmito hračkami sa z nich na dlhé hodiny stávajú farmári, hasiči, policajti stavbári či smetiari.

Mnohé vozidlá majú odnímateľné časti a ďalšie prídavné kúsky, čím je zabezpečená herná variabilita. K traktorom sa dajú tiež dokupovať rôzne náradia, ako napr. vlečky, kombajn na zemiaky, sejačka a iné poľnohospodárske stroje. Modely sú funkčné “takmer” ako ich reálne predlohy. To znamená, že sklápače naozaj sklápajú, dvere a kapoty na vozidlách sú otvárateľné, vysúvný rebrík sa vysúva, nakladače dokážu nakladať, mnohé modely majú ovládateľné predné kolesá …

Vo výrobnom sortimente firmy Bruder sa nachádzajú repliky vozidiel takých svetových značiek ako Mercedes-Benz, Jepp, Land Rover, MAN, Scania, Volvo, ako aj traktorov a pracovných stojov JohnDeere, JCB, Manitou, Pöttinger, New Holland, Class, Fendt, Kuhn, Massey Ferguson a ďalších. V súčasnosti je ponuka navyše obohatená aj o modely motoriek, štvorkoliek, bicyklov a figúrky, ktoré zachytávajú rôzne pracovné profesie.

Kde teda hračky Bruder môžete nájsť a kúpiť?

Keď navštívite kamenné obchody s hračkami, tak spravidla v nich niekoľko produktov značky Bruder nájdete. Ponuka výrobcu je však oveľa bohatšia a bola by škoda, ak by ste sa uspokojili len s tým, čo nájdete kdesi na pulte. Prezreli sme preto slovenské internetové obchody, pričom nás zaujímala najmä šírka predávaného sortimentu značky Bruder (aby bolo z čoho vybrať). Skontrolovali sme však aj cenovú úroveň v jednotlivých obchodoch (aby ste nekupovali tieto hračky drahšie, ako je to obvyklé). S akým výsledkom?

Oslovil nás najmä široký výber týchto hračiek v e-shope 4kids, kde je v ponuke okolo 150 položiek. Ide o klasické internetové “hračkárstvo” s viac ako 1500 výdajnými miestami po celom Slovensku resp. so štandardnými možnosťami dopravy kúpeného tovaru priamo k vám, takže nákup je bezproblémový. Tu je zopár zaujímavých kúskov z tohto internetového obchodu:


Ak by ste tam nepochodili a nenašli čo hľadáte, môžete nazrieť ešte do internetového obchodu Market24, kde hračky Bruder nájdete takisto.

… a na záver menšia ukážka toho, ako sa pri hračkách Burder dá zabaviť:

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *