18. mája 2024
Voľný čas

Po anglicky z pohodlia domova (+VIDEO)

hovorite-po-anglicky

Skúšali ste sa naučiť po anglicky už najmenej stokrát, ale nie a nie sa to na vás nalepiť? Myslíte si, že jednoducho na to nemáte? Alebo si vravíte, že na zdokonalovanie sa v cudzích jazykoch, pri všetkých tých povinnostiach, vám ani nezostáva čas? Netreba sa vzdávať. Angličtina pre začiatočníkov a pokročilých je realizovateľná aj v pohodlí vášho domova. Môžete si pomôcť niektorou z nasledovných možností:

1. Sledujte svoje obľúbené TV seriály a filmy v angličtine

Spočiatku určite so slovenskými prípadne českými titulkami. Sledovanie myšlienkových pochodov a rečových obratov takého Homera Simpsona v jeho rodnom jazyku môže dať tejto zábave nový rozmer. A nielen od neho nachytáte aj veľa fráz a idiómov, ktoré sa pri bežnom preklade do dabingu môžu vytratiť.

Homer Simpson GIF

2. Čítajte anglicky písané knihy

Tu by sme odporúčali čítať hlavne modernú literatúru. Predsa len knihy napísané pred viac ako sto rokmi vám pre zvládnutie dnešného hovoreného slova veľa nedajú. Jedine teda, ak by ste chceli pôsobiť ako pravý anglický gentelman viktoriánskeho obdobia. Ideálne bude, ak si vyberiete niečo, čo vám bude žánrovo sedieť. Bohatú ponuku anglicky písanej literatúry nájdete napr. v kníhkupectve PantaRhei, tu je malý výber:

The Last Wish: Witcher 1: Introducing the Witcher

Špeciálne pre začiatočníkov je vhodné zrkadlové čítanie, pri ktorom je jedna strana knihy v angličtine a zrkadlová strana je jej prekladom. Týmto spôsobom si prakticky ihneď môžete overovať svoje pokroky. Niektoré z najpredávanejších titulov:

Anne of Green Gables The Little Prince Robin Hood Sherlock Holmes


3. Ak nemáte čas na čítanie, pokojne siahnite po audioknihách

Ich výhodou je, že ich môžete počúvať napr. aj v aute cestou do práce alebo pri prechádzke. Nie je to však vhodné pre začiatočníkov, pretože povedzme si otvorene, nebudete mať žiadnu pomoc vo forme písaného slova alebo vizualizácie vo filme. V každom prípade si neskôr takto môžete napočúvať správnu výslovnosť. Rovnako tak, môžete využiť výučbové CD pre rozvoj jazykových zručností a gramatiky.


4. Konverzujte po anglicky

Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto vie plynule hovoriť po anglicky, tak ho jednoducho požiadajte o pomoc. Môže to byť niekto z rodiny, kamarát, kolega. Spolu si vyčleňte čas na takúto konverzáciu v bežnom živote, povedzme jeden deň v týždni. Spočiatku to zrejme nebude mať s vami jednoduché, ale postupne sa to bude určite zlepšovať. Polročný pobyt v Londýne vám to zrejme celkom nevynahradí, ale aspoň čiastočne vás to donúti používať angličtinu v bežných situáciách.


5. Prihláste sa do online kurzu

Áno, tento spôsob je nákladnejší, ale prečo neskúsiť niečo, čo už je odskúšané a výsledky sú priaznivé. Zároveň to berte ako investíciu do vzdelania t.j. niečoho čo vám už nikto nikdy nezoberie. Spoľahnete sa tak na odborníkov, ktorí vás budú krok za krokom viesť, poskytnú vám potrebné materiály, umožnia prístup do svojho online kurzu, pripravia na reálne konverzačné situácie a ostatné je už na vás. Jednoduchý a intuitívny program Angličtina bez bifľovania je zameraný na prirodzenú výučbu angličtiny. Máte si tu možnosť vybrať z rôznych typov kurzov, pričom predtým ako zaplatíte si môžete kurz zadarmo vyskúšať. Odporúčame si pozrieť krátke video:

Prehľad jednotlivých online kurzov nájdete na tejto adrese.

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *