18. júla 2024
Financie Top

5 rýchlych tipov na darčeky pre deti

Rozmýšľate ako potešiť svoje ratolesti? Z čoho by mali najväčšiu radosť? Možno by to mohli byť stavebnice, autíčka, bábiky, puzzle či knižky … ako teda vybrať vhodné darčeky pre deti?

Pri výbere tých vhodných darčekov je potrebné mať na zreteli predovšetkým vek detí a ich skutočné záľuby. Je obvyklé, že rodičia i starí rodičia majú svoje vlastné neotrasiteľné predstavy o tom, s čím by sa ich deti práve mali hrať a zabávať. Potom sa stáva, že deti dostanú niečo, čo ich v najlepšom prípade zabaví na pár chvíľ a následne to končí kdesi medzi ostatnými zbytočnosťami v detskej izbe. Možno by ste boli tiež prekvapení, akú významnú úlohu tu zohráva reklama, ktorú vaše deti vnímajú z televízie, ale aj to, na čom práve fičia ich kamaráti. Pritom všetkom je riešenie jednoduché. Nechajte ich baviť sa tým, čo im prináša najväčšiu radosť. Prinášame vám 5 rýchlych tipov na skvelé darčeky pre deti, s ktorými zaručene nešliapnete vedľa:


#1 LEGO – zábava ktorá nikdy neomrzí

O tom, že stavebnice LEGO rozvíjajú predstavivosť, kreativitu a u menších detí aj motoriku asi netreba hovoriť. Čo sa týka darčekov, je to jednoducho stávka na istotu. LEGO nikdy nesklame. Pre tých najmenších je tu LEGO Duplo, pre starších stavebnice CITY, pre dievčatá roztomilé LEGO Friends a pre skúsených staviteľov Technic alebo Creator. No a potom sú tu vyložene tematické záležitosti pre fanúšikov filmov StarWars, Jurassic World, Harry Potter či Disneyoviek.

Pri výbere sa môžete inšpirovať aj našim článkom Najobľúbenejšie stavebnice LEGO v roku 2020. Isté je, že LEGO tu pre svoju nápaditosť, hrateľnosť a variabilitu bude ešte dlhé roky patriť k tým najobľúbenejším hračkám.

Lego City - Hasičská stanica

Kde odporúčame LEGO nakupovať:


#2 Športové potreby – aby sa deti aj hýbali

Myslíte, že toto pre vaše deti nie je, že skôr uprednostnia sedenie doma a pozeranie televízie? Mýlite sa. Pre deti je prirodzená hravosť, súťaživosť, objavovanie nových vecí a napodobňovanie dospelých – takže na vás je, dať im príležitosť.

Pozrime sa, aké darčeky pre deti môžete zo športových potrieb vybrať:

Detské korčule

#3 Stolové hry – pre úžasné spoločné večery

Zrejme nič tak neutuží detský kolektív alebo aj rodinu ako stolové hry. Deťom nielenže vyplnia čas, ale prinesú aj plno zábavy, rozptýlenia a poznania. Mnohé z nich donútia premýšľať, rýchlo a správne sa rozhodovať. Teda to, čo budú vaše deti potrebovať aj v ďalšom živote. Dnes sa v ponuke obchodov nachádzajú rôzne typy hier – ako napr. strategické, kooperatívne, detektívne alebo postrehové.

V článku Najzábavnejšie stolové hry pre rodiny a dospelých sme sa venovali aj stolovým hrám, ktoré si pokojne môžu skúsiť aj vaše deti. V každom prípade je pre výber tej ktorej hry rozhodujúci vek dieťaťa. Táto informácia býva uvedená priamo na krabici a v popise produktu.

Stolová hra DESIATKA

Kde odporúčame STOLOVÉ HRY nakupovať:


#4 Hudobné nástroje – skutočne veľké prekvapenie

A prečo nie? Dovoľte vašim deťom, aby sa všestranne prejavili. Možno práve hudba sa pre nich stane vhodným prostriedkom na prejavenie emócií a odbúranie zlých nálad. A tiež, ktoré dieťa by sa nechcelo podobať na svoje POP idoli? Že vám to vrzúkanie na husliach, mlátenie do klavíra, či nesúvislé brnkanie na gitare bude občas liezť na nervy? Áno, bude. Predstavte si však tú radosť, keď sa vaše dieťa naučí hrať prvú skladbu a ako bude šťastné, keď sa s tým bude môcť pochváliť.

V ponukách e-shopov nájdete detské gitary, klávesy a dokonca aj detské bicie, ktoré sú navyše ideálne na vymlátenie prebytočnej energie :). Širokú ponuku hudobných nástrojov pre deti má napr. internetový obchod Muziker.

Gitara pre deti

#5 Knihy – tie nemôžu chýbať

Áno, toto je už klasika. Asi si teraz položíte otázku, čo už by v dnešnej dobe smartfónov a herných konzol mohlo vaše deti na knihách zaujať. Pritom je to jednoduché. Stačí nájsť adekvátnu knihu a o ostatné sa už postará prirodzená detská zvedavosť. Vy svoje deti poznáte najlepšie a viete, či ich zaujíma príroda, história, technika alebo dobrodružné príbehy a rozprávky. Tu je zopár populárnych titulov (ďalšie knihy pre deti nájdete aj v kníhkupectve Panta Rhei):

Knižka pre (ne)poslušné deti


Miro Jaroš: Knižka pre (ne)poslušné deti

Veľká kniha slovenských rozprávok


Ľubomír Feldek: Veľká kniha slovenských rozprávok

Ikabog


Joanne K. Rowling: Ikabog

Vesmír - detská encyklopédia


Vesmír - detská encyklopédia

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *